Цілодобові "гарячі лінії":
 • У м. Херсоні — 32-76-36
 • В.Олександрівський район — 05532-2-26-67
 • м. Нова Каховка — 05549-4-55-75
 • Високопільський район — 05532-2-13-02
 • Скадовський район — 05537-5-31-36
 • Новоронцовський район — 05533-2-12-90
 • Цюрупинський район — 05542-2-17-84
 • Каховський район — 05536-5-51-70
 • Чаплинський район — 05538-2-27-80
 • В.Рогачицький район — 05545-5-07-07
 • Каланчацький район — 05530-3-12-03
 • Бериславський район — 05546-7-84-04
 • Г.Пристанський район — 05539-7-84-45
 • Білозерський район — 05547-3-37-58
 • Генічеський район — 05534-3-24-88
 • Меню
  СИСТЕМА ГАЗКЛІЄНТ

  Ви маєте змогу переглянути інформацію про особові взаєморозрахунки з ПАТ "Херсонгаз" за допомогою нашого білінгового сервісу.
  Інформер новин
  Останні новини...
  Новини за 09.11.2018
  Новини за 08.11.2018
  Новини за 07.11.2018
  Фоторяд
  • Image 1
  • Image 2
  • Image 3
  • Image 4
  • Image 5
  • Image 6
  • Image 7
  • Image 8
  Статистика
  Онлайн всього: 13
  Гостей: 13
  Користувачів: 0
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:

  Актуальні питання про акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін для багатоквартирних будинків

   

  Що таке акт розмежування? Хто його автор?

  Відповідно до п. 1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р., межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ (ПАТ Херсонгаз) та суміжним суб’єктом ринку природного газу (споживачем) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є частиною договору розподілу природного газу.

  Договір на розподіл природного газу можна побачити на сайті НКРЕКП або на сайті оператора ГРМ (ПАТ Херсонгаз).

   

  Чи вже хтось підписав акти розмежування, чи це стосується тільки мого будинку ?

  Більшість споживачів вже підписали заяву про приєднання до умов договору на розподіл природного газу.

  Наступний крок це - акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Він в обов’язковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання (місця встановлення вузла обліку) та напрямів потоків природного газу.

   

  Чи всі споживачі мають підписати акт чи тільки ті у кого лічильник газу?

  Згідно глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ всі споживачі мають підписати такий акт., оскільки це є частиною договору на розподіл природного газу.

  В акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це надає споживачу право самостійно розпоряджатися власними газовими мережами, а також обирати компанію-підрядника для їх обслуговування та ремонту.

   

  Що робити при аварійній ситуації, адже тепер внутрішні мережі не обслуговує ПАТ Херсонгаз?

  Локалізацією (припиненням розповсюдження, а не відновлення чи ремонт) аварійних ситуацій, як і раніше, займається виключно ПАТ Херсонгаз, за телефоном цілодобової аварійної служби - 104.

  Для здійснення ремонту газопроводів/ обладнання їх власник (споживач) може звернутись в будь-яку організацію, що має дозвіл державних органів на проведення таких робіт, в тому числі і до сервісної служби ПАТ Херсонгаз.

   

  Що таке внутрішньобудинкова система газопостачання?

  Складовими внутрішньобудинкової системи газопостачання є газопроводи, запірна арматура, квартирні прилади обліку газу (газові лічильники), газові прилади (побутові плити, водопідігрівачі, опалювальні котли), які знаходяться в помешканні (квартирі). До внутрішньобудинкової системи газопостачання яка є частиною ГРМ (газорозподільної мережі), відносяться фасадні газопроводи (лежаки, стояки, загальний будинковий вузол обліку газу) завдяки яким забезпечуються газом більше ніж 1 споживач.

   

  Як простіше зрозуміти, де знаходяться точки розмежування балансової належності?

  Точкою розмежування балансової належності є місце приєднання індивідуальної (квартирної) газової мережі для газового стояка у побутового споживача (населення) в його індивідуальному приміщенні. Це схематично відображено на схемі в акті розмежування.

  Точкою розмежування балансової належності для усього багатоквартирного будинку є вимикаючий пристрій ззовні будинку на виході з-під землі (у більшості випадків) по ходу газу. Визначення даної точки стосується виключно ПАТ Херсонгаз та органу співвласників багатоквартирного будинку, управителів, ОСББ, керуючих кампаній, ЖЕКів та інших форм управління багатоквартирним будинком, а не побутових індивідуальних споживачів.

   

  Що буде якщо не підписати акт?

  Оскільки акт розмежування є частиною договору на розподіл природного газу, в разі відмови від його підписання, згідно кодексу ГРМ, ПАТ Херсонгаз не має законних підстав для розподілу природного газу до житлового приміщення. Тобто дані газові мережі мають бути відключені від газу.

   

           Що має робити споживач природного газу після підписання акту ?

  Відповідно до Закону України про ринок природного газу та Кодексу ГРМ, з кожним індивідуальним споживачем має бути підписано договір на розподіл природного газу (заява-приєднання до умов публічного договору, акті розмежування балансової приналежності та експлуатаційної відповідальності сторін).

  При підписанні акту з оператором ГРМ в області (ПАТ Херсонгаз), споживач не сплачує ніяких додаткових коштів.

  З моменту підписання акту споживач (власник) несе відповідальність за систему газопостачання у власному помешканні(квартирі) від точки розмежування (якщо спростити: від лічильника газу до конфорки, нагрівача, котла). Це означає що відтепер для її обслуговування, споживач може винаймати будь-яку ліцензійну організацію.

  Разом з тим, кожен споживач має дотримуватися наступних правил:

  1. не втручатися в роботу системи газопостачання будинку;

  2. повідомляти про заплановані зміни в системі газопостачання для коригування наявних або розроблення нових проектів внутрішньобудинкових систем газопостачання. Наприклад, якщо змінюється конфігурація газопроводів, вид газової плити (наприклад, із 2- на 4-комфорочну), модель газового котла чи водопідігрівача;

  3. бути уважним до питань безпеки використання природного газу та завжди вчасно повідомляти оператора ГРМ про витоки газу та аварійні ситуації;

  4. не допускати несанкціонованого відбору природного газу;

  5. вживати заходів для підвищення ефективності використання природного газу та впровадження енергозберігаючих технологій;

  6. забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора ГРМ до вузлів обліку природного газу, які розміщені на території споживачів;

  7. надавати оператору ГРМ актуальну інформацію про обсяги спожитого природного газу;

  8. припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договору;

  Важливо зауважити, ЩО для внутрішньобудинкової системи газопостачання, що є спільною власністю (лежаки, стояки,вводи), технічне обслуговування проводиться виключно ПАТ Херсонгаз згідно укладених договорів із органом співвласників багатоквартирного будинку, управителями, ОСББ, керуючими кампаніями, ЖЕКами та іншими формами управління багатоквартирним будинком

   

            Куди можна звернутися споживачу за додатковою інформацією з питань підписання акту розмежування?

  Для отримання додаткової консультації споживач може звернутися до спеціалістів служби Херсонського міжрайонного управління ПАТ Херсонгаз за тел 050 396 70 45

   

  Переглядів: 99 | Додав: Прес-секретар  Пошук на сайті

  Календар
  «  Лютий 2018  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728
  Ми у соцмережах
  Copyright MyCorp © 2018